Parenthood 4K 1989
Being the head of a large family is no easy task. Especially if, like any self-respecting parent, you want your children to grow up to be decent people. That’s why Gil Buckman has to juggle a successful career with being a loving husband and a caring father.

| Year | 1989 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Steve Martin, Mary Steenburgen, Dianne Wiest, Jason Robards, Rick Moranis, Tom Hulce, Martha Plimpton, Keanu Reeves, Harley Jane Kozak, Dennis Dugan, Joaquin Phoenix, Eileen Ryan, Helen Shaw, Jasen Fisher, Paul Linke, Alisan Porter, Zachary La Voy, Ivyann Schwan |
| IMDB Rating | 7.1 |
| Director | Ron Howard |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:03:31 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (77.7 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional) (PGS), Danish (PGS), Dutch (PGS), Estonian, Finnish (PGS), French (Canadian) (PGS), French (Metropolitan) (PGS), German (PGS), Greek (PGS), Italian (PGS), Japanese (PGS), Korean (PGS), Norwegian (PGS), Polish (PGS), Portuguese (Brazilian) (PGS), Portuguese (European) (PGS), Russian (PGS), Spanish (Castilian) (PGS), Spanish (Latin American) (PGS), Swedish (PGS), Thai (PGS), Turkish (PGS), Ukrainian. |
| File Size | 72.52 GB |
Trailer Parenthood 4K 1989
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

