It: Bienvenidos a Derry 4K S01 2025
1962. Army veteran Leroy Hanlon moves to the small town of Derry, Maine, with his wife Charlotte and son Will. Leroy arrives at a nearby military base to take part in a secret mission, but his new colleagues give him a cold reception. When children begin dying in the town, a group of schoolchildren, which Will Hanlon has joined, investigates the string of deaths.
It: Bienvenidos a Derry Season 1 Series 1-8 in 4K Ultra HD
The Pilot, S1.E1
Oct 26, 2025
Four months after a classmate vanishes, Teddy, Phil, Lilly and Ronnie investigate missing children and strange events in Derry. Major Leroy Hanlon faces a cold welcome at Derry Air Force Base.
The Thing in the Dark, S1.E2
Oct 31, 2025
Charlotte and Will navigate their new life in Derry. Ronnie worries about her father's fate.
Now You See It, S1.E3
Nov 9, 2025
Shaw orders Hallorann's aerial search with Leroy and Pauly after a disappointing find. Rose joins a tribal meeting about military in Derry, while Ronnie's group tries to photograph an Orixá.
The Great Swirling Apparatus of Our Planet's Function, S1.E4
Nov 16, 2025
As the kids face increasingly terrifying experiences, Charlotte attempts to advocate for Hank, and General Shaw escalates his efforts.
29 Neibolt Street, S1.E5
Nov 23, 2025
After discovering Shaw's plans, Leroy takes his family to the base. As Keepers plan to handle rising town violence, military forces arrive on Neibolt Street while the children enter the sewers with a mission.
In the Name of the Father, S1.E6
Nov 30, 2025
Plagued by increasingly dark visions, Dick learns the Black Spot is integral to Charlotte's plan. Meanwhile, Will faces his parents' disapproval, Marge stands up to the Patty Cakes, and Lilly's mental state worsens.
The Black Spot, S1.E7
Dec 7, 2025
A vigilante attack on the Black Spot unleashes long dormant forces. In the aftermath, Dick helps uncover another crucial artifact.
Winter Fire, S1.E8
Dec 14, 2025
As a dense fog engulfs the town, and General Shaw pushes ahead with his mission, the Hanlons, Rose, Dick, and the kids must work together to save Derry.

| Year | 2025 |
|---|---|
| Country | Canada, United States |
| Actors | Jovan Adepo, Bill Skarsgård, Taylour Paige, Stephen Rider, Matilda Lawler, Amanda Christine, Clara Stack, Blake Cameron James, Arian S. Cartaya, Chris Chalk, James Remar, Thomas Mitchell, Madeleine Stowe, Peter Outerbridge, Kimberly Guerrero, Joshua Odjick, Maya McNair, Hannah Storey |
| IMDB Rating | 7.9 |
| Director | Jason Fuchs, Andy Muschietti, Barbara Muschietti |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 00:53:48 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (57.3 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), French (PGS), German (PGS), Italian (PGS), Spanish (PGS), Dutch (PGS), Danish (PGS), Finnish (PGS), Norwegian (PGS), Swedish (PGS), Bulgarian, Catalan (ES), Czech, Greek, Spanish (Latin America), Spanish (ES), Estonian, French (FR), Hebrew, Croatian, Hungarian, Indonesian, Icelandic, Lithuanian, Latvian, Macedonian, Malay (MY), Norwegian Bokmal, Polish, Portuguese (BR), Portuguese (PT), Romanian, Slovak, Slovenian, Serbian (Latn), Thai, Turkish, Chinese-Hans-SG, Chinese-Hant-HK, Chinese-Hant-TW. |
| File Size | 216.21 GB |
Trailer It: Bienvenidos a Derry 4K S01 2025
Download Links:


- Dead Links
- 1
- 0
- world posted

