Five Easy Pieces 4K 1970
Robert Dupy, an oil worker, lives in a small town in Texas. His partner works as a waitress at a local diner. No one knows that Robert was once a talented pianist, but he gave up on his musical career, abandoned his family, and moved to Texas. But one day, he receives a message that his father is dying.

| Year | 1970 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Jack Nicholson, Karen Black, Billy Green Bush, Fannie Flagg, Sally Struthers, Marlena MacGuire, Richard Stahl, Lois Smith, Helena Kallianiotes, Toni Basil, Lorna Thayer, Susan Anspach, Ralph Waite, William Challee, John P. Ryan, Irene Dailey, Garrett Cassell, Clay Greenbush |
| IMDB Rating | 7.3 |
| Director | Bob Rafelson |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:38:27 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (94.1 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 1.0 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Arabic, Chinese (Traditional), Czech (PGS), Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian (PGS), Icelandic (PGS), Italian, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazilian), Portuguese (European), Spanish (Latin American), Spanish (Castilian), Swedish, Thai, Turkish. |
| File Size | 65.29 GB |
Trailer Five Easy Pieces 4K 1970
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

