Sentimental Value 4K 2025
Following the death of his ex-wife, the once-famous film director Gustav Borg arrives for the funeral. He reunites with his adult daughters, whom he hasn’t seen in many years, and offers his eldest daughter, Nora—a stage actress—a role in his new film. Gustav plans to shoot the film based on a very personal screenplay and in the house where several generations of his family lived, but Nora, who is resentful toward her father, refuses. A young Hollywood star then takes her place.

| Year | 2025 |
|---|---|
| Country | Norway, Germany, Denmark, France, Sweden, United Kingdom, Turkey |
| Actors | Renate Reinsve, Stellan Skarsgård, Inga Ibsdotter Lilleaas, Elle Fanning, Anders Danielsen Lie, Jesper Christensen, Lena Endre, Cory Michael Smith, Catherine Cohen, Andreas Stoltenberg Granerud, Øyvind Hesjedal Loven, Lars Väringer, Ida Marianne Vassbotn Klasson, Vilde Søyland, Sigrid Lorentzen Abelsnes, Mari Strand Ferstad, Eiril Tormodsdatter Solberg, Julia Küster |
| IMDB Rating | 7.7 |
| Director | Joachim Trier |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:13:29 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (88.0 Mb/s) |
| Info Audio | Multiple languages: DTS-HD Master Audio 5.1 (#English + #Norwegian) |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Catalan, Danish, Finnish, French (Canadian) SDH, French (Metropolitan), German, Norwegian SDH, Polish, Portuguese (Brazilian), Russian, Spanish (Castilian), Spanish (Latin American), Swedish, Turkish. |
| File Size | 85.35 GB |
Trailer Sentimental Value 4K 2025
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

