John Wick 4K 2014
After the son of the head of the bandit group with his buddies steals his favorite "Mustang" 1969, while killing his dog Daisy, which was a gift from his recently deceased wife, John is forced to return to his past. Now Wick is on the hunt for those who have had the misfortune to cross his path, and he is ready to do anything for revenge.

| Year | 2014 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Willem Dafoe, Dean Winters, Adrianne Palicki, Omer Barnea, Toby Leonard Moore, Daniel Bernhardt, Bridget Moynahan, John Leguizamo, Ian McShane, Bridget Regan, Lance Reddick, Keith Jardine, Tait Fletcher, Kazy Tauginas, Alexander Frekey |
| IMDB Rating | 7.5 |
| Director | Chad Stahelski |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:41:13 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (77.8 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English, Spanish (Latin American), Spanish (Castilian), French, French (SDH), German, Italian, Polish, Croatian, Slovenian, Serbian, Danish, Finnish, Norwegian, Swedish, Czech, Czech (SDH), Hungarian, Russian, Portuguese (Iberian), Korean, Portuguese (Brazilian), Chinese (Traditional), Chinese (Simplified), French (Commentary), German (Commentary), Korean (Commentary) |
| File Size | 66.60 GB |
Trailer John Wick 4K 2014
Download Links:


Edited: k4docu - 14-03-2026, 20:56
Reason for edit: 📀 Version with Dolby Vision and New audio
- Dead Links
- 5
- 0
- world posted

