Insomnia 4K 1997
Two seasoned Swedish detectives arrive in a tiny Norwegian town to help the inexperienced local police investigate the murder of a young woman. The “meticulous” killer makes a single misstep, allowing the detectives to set a trap for him. But through a ridiculous turn of events in thick fog, the highly experienced detective Jonas Engström accidentally kills his partner and lets the criminal—who witnessed the fatal accident—escape. Now Engström, who finds himself at the mercy of the killer, must not only cover his tracks but also solve the crime without betraying his unwitting accomplice.

| Year | 1997 |
|---|---|
| Country | Norway |
| Actors | Stellan Skarsgård, Sverre Anker Ousdal, Maria Mathiesen, Gisken Armand, Kristian Figenschow, Thor Michael Aamodt, Frode Rasmussen, Bjørn Moan, Maria Bonnevie, Marianne O. Ulrichsen, Bjørn Floberg, Guri Johnson |
| IMDB Rating | 7.2 |
| Director | Erik Skjoldbjærg |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:36:07 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (91.5 Mb/s) |
| Info Audio | #Norwegian: FLAC 2.0 |
| Info Subtitles | English (British) (PGS), English (American) (PGS), German, Norwegian (PGS). |
| File Size | 65.27 GB |
Trailer Insomnia 4K 1997
Download Links:


- Dead Links
- 1
- 0
- world posted

