Motel Hell 4K 1980
Vincent and his sister Ida own a roadside motel as well as a well-regarded sausage-making business. When asked for the recipe for their delicious smoked meat, Vincent says it dates back to his grandmother, who loved to smoke anything that moved. But the grandson has taken his grandmother’s passion to the extreme. It turns out that at night, Vincent and Ida beat the tourists staying at the motel half to death, then bury them alive in their garden so that only their heads remain above ground. They smoke them with fragrant smoke, fatten them up, and after some time, the corpses become the raw material for their famous smoked meat...

| Year | 1980 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Rory Calhoun, Paul Linke, Nancy Parsons, Nina Axelrod, Wolfman Jack, Elaine Joyce, Dick Curtis, Monique St. Pierre, Rosanne Katon, E. Hampton Beagle, Everett Creach, Michael Melvin, John Ratzenberger, Marc Silver, Victoria Hartman, Gwil Richards, Toni Gilman, Shaylin Hendrixson |
| IMDB Rating | 6 |
| Director | Kevin Connor |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:41:37 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (79.79 Mbps) |
| Info Audio | #English: DTS-HD Master Audio 2.0 |
| Info Subtitles | English |
| File Size | 58.23 GB |
Trailer Motel Hell 4K 1980
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

