We Bury the Dead 4K 2024
After a military experiment spiraled out of control, Tasmania was engulfed by a deadly neural wave. In an effort to find her husband, Eva, an American woman, arrives on the island and joins a team of volunteers tasked with collecting bodies and immediately reporting any “awakened” individuals to the military. When Eva and her partner find a motorcycle, they head into the restricted zone, where her husband is believed to be.

| Year | 2024 |
|---|---|
| Country | Australia, United States |
| Actors | Daisy Ridley, Brenton Thwaites, Mark Coles Smith, Matt Whelan, Chloe Hurst, Kym Jackson, Dan Paris, Deanna Cooney, Nicola Bartlett, Kim Fleming, Kingsley Judd, Salme Geransar, Elijah Williams, Luke Jai, Megan Hollier, Steve McCall, David Genat, Matthew Parkin |
| IMDB Rating | 5.6 |
| Director | Zak Hilditch |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:34:47 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (70.6 Mb/s) |
| Info Audio | #English: DTS-HD Master Audio 5.1 |
| Info Subtitles | English (PGS), Albanian, Croatian, Czech, Danish, Dutch, French (FR), German (PGS), German, Italian, Polish, Portuguese (BR), Portuguese (PT), Romanian, Serbian, Slovenian, Spanish (Latin America), Swedish, Turkish. |
| File Size | 49.13 GB |
Trailer We Bury the Dead 4K 2024
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

