The Walk 4K 2015
Are you afraid of heights? Can you imagine yourself walking along a tightrope at a height of over 400 meters without any safety equipment? The wind is blowing around you, and below lies the city and thousands of excited eyes looking up at you. In 1974, French tightrope walker Philippe Petit dared to perform an unimaginable feat—walking without a safety harness across a tightrope stretched between the Twin Towers in New York.

| Year | 2015 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Joseph Gordon-Levitt, Charlotte Le Bon, Ben Kingsley, James Badge Dale, Clément Sibony, César Domboy, Benedict Samuel, Ben Schwartz, Steve Valentine, Soleyman Pierini, Patrick Baby, Marie Turgeon, Guillaume Baillargeon, Émilie Leclerc, Inka Malovic, Lucas Ramacière, Martin Lefebvre, Philippe Bertrand |
| IMDB Rating | 7.3 |
| Director | Robert Zemeckis |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:03:09 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (75.1 Mb/s) |
| Info Audio | #English: DTS-HD Master Audio 5.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, Finnish, French (PGS), German, Greek, Hebrew, Icelandic, Indonesian, Italian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazilian), Russian, Spanish (Latin American) (PGS), Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese. |
| File Size | 73.51 GB |
Trailer The Walk 4K 2015
Download Links:


- Dead Links
- 2
- 0
- world posted

