Wuthering Heights 4K 2026
A modest landowner living in northern England at the dilapidated Wuthering Heights estate once takes in a homeless boy and brings him home. The owner’s daughter, Catherine, names him Heathcliff, and the children become inseparable. A few years later, when her father has finally squandered all his money and it is time for Catherine to marry, she seizes the only option she considers suitable—a young upstart who has settled nearby. Heartbroken, Heathcliff leaves Wuthering Heights in despair, only to return years later as a wealthy gentleman.

| Year | 2026 |
|---|---|
| Country | United Kingdom, United States |
| Actors | Margot Robbie, Jacob Elordi, Hong Chau, Shazad Latif, Alison Oliver, Martin Clunes, Ewan Mitchell, Amy Morgan, Jessica Knappett, Charlotte Mellington, Owen Cooper, Vy Nguyen, Millie Kent, Vicki Pepperdine, Paul Rhys, Robert Cawsey, Gabriel Bisset-Smith, Louie Benjamin Potts |
| IMDB Rating | 6.1 |
| Director | Emerald Fennell |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:16:10 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (66.2 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English SDH, Arabic, Bulgarian, Hong Kong (Traditional), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, Estonian, Finnish, French (Metropolitan), German SDH, Greek, Italian SDH, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Japanese, Korean, Latvian, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazilian), Portuguese (European), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish (Castilian), Spanish (Latin American), Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian. |
| File Size | 74.48 GB |
Trailer Wuthering Heights 4K 2026
Download Links:


- Dead Links
- 4
- 0
- world posted

