The Return of the Pink Panther 4K 1975
Inspector Clouseau’s clumsiness led to his demotion. But the French government forces Dreyfus to reinstate Clouseau so he can help the fictional Middle Eastern nation of Lugash investigate the theft of the “Pink Panther” diamond, which has gone missing again. After investigating the museum and nearly destroying it, Clouseau concludes that Charles Litton, also known as the Phantom, has decided to repeat the most shameful crime of his career…

| Year | 1975 |
|---|---|
| Country | United Kingdom |
| Actors | Peter Sellers, Christopher Plummer, Catherine Schell, Herbert Lom, Peter Arne, Peter Jeffrey, Grégoire Aslan, David Lodge, Graham Stark, Eric Pohlmann, André Maranne, Burt Kwouk, Victor Spinetti, John Bluthal, Mike Grady, Peter Jones, Herb Tanney, Mollie Maureen |
| IMDB Rating | 7.0 |
| Director | Blake Edwards |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:52:56 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (97.9 Mb/s) |
| Info Audio | #English: DTS-HD Master Audio 5.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Arabic, Dutch, French (Parisian), German, Italian, Polish, Portuguese (Iberian), Spanish (Latin American), Swedish, Turkish. |
| File Size | 79.54 GB |
Trailer The Return of the Pink Panther 4K 1975
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

