Gamera 2: Attack of the Legion 4K 1996
The closest relative of the legendary Godzilla—the giant, fire-breathing super-turtle Gamera—defends humanity from terrifying creatures from outer space. Following the vicious flying reptiles, a new threat from space descends upon Earth—an armada of moving plants and human-sized insectoid monsters that emit deadly electromagnetic microwaves. And their name is Legion.

| Year | 1996 |
|---|---|
| Country | Japan |
| Actors | Toshiyuki Nagashima, Miki Mizuno, Tamotsu Ishibashi, Mitsuru Fukikoshi, Ayako Fujitani, Hiroyuki Okita, Yûsuke Kawazu, Yukijirô Hotaru, Hatsunori Hasegawa, Tomoroo Taguchi, La Salle Ishii, Hiroshi Ôkôchi, Bengal, Kazue Tsunogae, Akiji Kobayashi, Takeshi Yôrô, Aki Maeda, Yuka Sakano |
| IMDB Rating | 7.0 |
| Director | Shûsuke Kaneko |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:39:31 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (66.6 Mb/s) |
| Info Audio | #Japanese: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English, German. |
| File Size | 51.02 GB |
Trailer Gamera 2: Attack of the Legion 4K 1996
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

