Massacre 4K 1989
The film opens with a man wearing black sunglasses and red gloves pulling his car over to the side of the road, where a prostitute is standing, and brutally murdering her… The scene then shifts to a film crew shooting a horror movie titled “Dirty Blood.” The film crew’s director comes up with the brilliant idea of holding a séance for the directors and producers, and a famous psychic (a woman) is invited for this purpose. However, during the séance, some “evil” force intervenes, its invisible presence “knocking out” the psychic, forcing the séance to be abruptly halted. But from that very moment, mysterious murders begin to occur among people connected to the film shoot…

| Year | 1989 |
|---|---|
| Country | Italy |
| Actors | Gino Concari, Patrizia Falcone, Silvia Conti, Pier Maria Cecchini, Robert Egon, Danny Degli Espositi, Marcello Furgiele, Lubka Lenzi, Anna Maria Placido, Maria Grazia Veroni, Cristina Colecchia, Piero Pieri, Paul Muller, Maurice Poli |
| IMDB Rating | 4.2 |
| Director | Andrea Bianchi |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:32:36 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (86.0 Mb/s) |
| Info Audio | #Italian: FLAC 1.0 |
| Info Subtitles | English. |
| File Size | 56.21 GB |
Trailer Massacre 4K 1989
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

