Speed Racer 4K 2008
The young race car driver Speedy is determined to make a name for himself both on the track and off it in his lightning-fast "Mac-5" car.

| Year | 2008 |
|---|---|
| Country | United States, Germany, Australia, United Kingdom, Japan, France |
| Actors | Emile Hirsch, Matthew Fox, Christina Ricci, Nicholas Elia, Susan Sarandon, Melissa Holroyd, Ariel Winter, Scott Porter, Giancarlo Ganziano, Peter Fernandez, Harvey Friedman, Sadao Ueda, Valery Tscheplanowa, Sami Loris, Olivier Marlo, Sean McDonagh, Kick Gurry, Christian Oliver |
| IMDB Rating | 6.1 |
| Director | Lana Wachowski, Lilly Wachowski |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:15:01 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (63.8 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Arabic (PGS), Bulgarian (PGS), Cantonese (Traditional), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional) (PGS), Croatian (PGS), Czech (PGS), Danish (PGS), Dutch (PGS), Estonian (PGS), Finnish (PGS), French (PGS), German (PGS), German SDH (PGS), Greek, Hebrew (PGS), Hungarian (PGS), Icelandic (PGS), Indonesian (PGS), Italian (PGS), Italian SDH (PGS), Japanese (PGS), Korean (PGS), Latvian (PGS), Lithuanian (PGS), Malay, Norwegian (PGS), Polish (PGS), Portuguese (Brazilian) (PGS), Portuguese (European), Romanian (PGS), Russian (PGS), Serbian (PGS), Slovak, Slovenian (PGS), Spanish (Latin American) (PGS), Spanish (Castilian) (PGS), Swedish (PGS), Thai (PGS), Turkish (PGS), Ukrainian (PGS). |
| File Size | 71.67 GB |
Trailer Speed Racer 4K 2008
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

