Blood from the Mummy's Tomb 4K 1971
Margaret Fuchs has been having strange dreams. They feature a captivating Egyptian queen who cuts off her own wrist. Just then, a terrible wind sweeps in, and the queen’s hand begins to kill the priests and priests gathered around her, after which it sets off on its own journey. Margaret pays no attention to these dreams. But on her birthday, her father, an archaeologist, gives his daughter a massive antique ruby ring. Soon, the people around Margaret begin to die one by one...

| Year | 1971 |
|---|---|
| Country | United Kingdom |
| Actors | Andrew Keir, Valerie Leon, James Villiers, Hugh Burden, George Coulouris, Mark Edwards, Rosalie Crutchley, Aubrey Morris, David Markham, Joan Young, James Cossins, David Jackson, Jonathan Burn, Graham James, Tamara Ustinov, Penelope Holt, Angela Ginders, Tex Fuller |
| IMDB Rating | 5.6 |
| Director | Seth Holt, Michael Carreras |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:34:15 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (88.7 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 2.0 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Croatian, Czech, Dutch, French (Parisian) (PGS), German (PGS), Greek, Hungarian, Portuguese (Iberian), Romanian, Russian. |
| File Size | 59.44 GB |
Trailer Blood from the Mummy's Tomb 4K 1971
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

