The Bride! 4K 2026
Chicago, the 1930s. Frankenstein’s monster asks Dr. Euphronius to help him create a companion. Together, they bring a murdered girl back to life, and she exceeds their expectations.

| Year | 2026 |
|---|---|
| Country | France, United States |
| Actors | Jessie Buckley, Christian Bale, Annette Bening, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard, Jake Gyllenhaal, John Magaro, Matthew Maher, Jeannie Berlin, Zlatko Buric, Louis Cancelmi, Julianne Hough, Massiel Mordan, Anthony Abbato, Neil Vincent Smith, Lydia Kelly, Tennessee King, Ethan Dubin |
| IMDB Rating | 5.7 |
| Director | Maggie Gyllenhaal |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 02:06:10 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (69.7 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Arabic, Bulgarian, Chinese (Cantonese Traditional), Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish (PGS), Dutch, Estonian, Finnish (PGS), French (PGS), German (PGS), Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian (PGS), Korean, Latvian, Lithuanian, Norwegian (PGS), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazilian), Romanian, Slovak, Slovenian, Spanish (Castilian), Spanish (Latin American) (PGS), Swedish (PGS), Thai, Turkish. |
| File Size | 72.55 GB |
Trailer The Bride! 4K 2026
Download Links:


- Dead Links
- 1
- 0
- world posted

