Scarlet 4K 2025
Scarlet, a fencer princess, embarks on a dangerous journey to avenge her father’s murder at the hands of her uncle Claudius. Her attempt at revenge fails, and Scarlet dies after being poisoned.
When she wakes up, she finds herself in the Land of the Dead—a place where the deceased from different eras end up. Unexpectedly, Claudius is there too and becomes the ruler of this world. The girl vows once again to take revenge on him.

| Year | 2025 |
|---|---|
| Country | Japan |
| Actors | Mana Ashida, Masaki Okada, Masachika Ichimura, Kôji Yakusho, Yuki Saitô, Yutaka Matsushige, Kôtarô Yoshida, Munetaka Aoki, Kazuhiro Yamaji, Shôta Sometani, Tokio Emoto, Kayoko Shiraishi, Noa Shiroyama, Michio Hazama, Mamoru Miyano, Kenjiro Tsuda, Toshio Furukawa, Kazuki Namioka |
| IMDB Rating | 6.3 |
| Director | Mamoru Hosoda |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:50:55 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (60.0 Mb/s) |
| Info Audio | #Japanese: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 (48kHz, 24-bit)
#Japanese: Dolby Digital 5.1 #English: Dolby TrueHD with Dolby Atmos 7.1 (48kHz, 24-bit) #English: Dolby Digital 5.1 #French: DTS-HD Master Audio 5.1 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), French (PGS). |
| File Size | 55.93 GB |
Trailer Scarlet 4K 2025
Download Links:


- Dead Links
- 1
- 0
- world posted

