Hold That Ghost 4K 1941
Old friends Chuck and Ferdie work at a gas station. By chance, their paths cross with those of Moose, a gangster on the run from the police, who, however, is soon killed. As a token of gratitude for staying with him until the end, the gangster manages to hand them papers certifying ownership of his old mansion—the house where the gangster had hidden his loot. However, besides Chuck and Ferdie, other claimants to the money also appear.

| Year | 1941 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Bud Abbott, Lou Costello, Richard Carlson, Joan Davis, Evelyn Ankers, Mischa Auer, Marc Lawrence, Shemp Howard, Russell Hicks, William B. Davidson, Ted Lewis, The Andrews Sisters, Laverne Andrews, Maxene Andrews, Patty Andrews, Bobby Barber, Brooks Benedict, Jeanne Blanche |
| IMDB Rating | 7.2 |
| Director | Arthur Lubin |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:25:55 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (90.9 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 1.0 |
| Info Subtitles | English SDH, French (Metropolitan), Spanish (Latin American). |
| File Size | 55.08 GB |
Trailer Hold That Ghost 4K 1941
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

