Stone Cold 4K 1991
Joe Huff is a police officer who goes undercover in a biker gang terrorizing a small town in Mississippi, subjugating not only ordinary residents and underground businessmen but also local authorities, including law enforcement officials. Joe’s appearance and demeanor allow him to pass himself off as one of the bikers and, under the name Joe Stone, begin planning an operation to take down the entire motorcycling gang—armed to the teeth and led by the ruthless Chains.

| Year | 1991 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Brian Bosworth, Lance Henriksen, William Forsythe, Arabella Holzbog, Sam McMurray, Richard Gant, Paulo Tocha, David Tress, Evan James, Tony Pierce, Billy Million, Robert Winley, Gregory Scott Cummins, Demetre Phillips, Magic Schwarz, Brenda James, Paul M. Lane, Gene Hartline |
| IMDB Rating | 6.1 |
| Director | Craig R. Baxley |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:32:14 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (96.5 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 2.0 |
| Info Subtitles | English SDH, French, German, Spanish. |
| File Size | 66.47 GB |
Trailer Stone Cold 4K 1991
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

