Fade to Black 4K 1980
Eric is a true movie buff. He watches countless films, knows many monologues by heart, recognizes every actor, and is fascinated by scenes from movies. But gradually, he begins to confuse real life with what he sees on screen. He loses his mind and starts reenacting memorable scenes from his favorite movies in real life.

| Year | 1980 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Dennis Christopher, Tim Thomerson, Gwynne Gilford, Norman Burton, Linda Kerridge, Morgan Paull, James Luisi, Eve Brent, John Steadman, Marcie Barkin, Mickey Rourke, Peter Horton, Hennen Chambers, Melinda O. Fee, Anita Converse, Bob Drew, Teddi Siddall, Sharon Sharth |
| IMDB Rating | 6.1 |
| Director | Vernon Zimmerman |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:42:04 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (81.8 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 2.0 |
| Info Subtitles | English. |
| File Size | 59.41 GB |
Trailer Fade to Black 4K 1980
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

