The Great Outdoors 4K 1988
Chet Ripley heads out to the countryside with his wife Connie and their two sons, to a spot where he once vacationed with his father. He wants to be at one with nature, spend some quiet, peaceful time, and bond with his kids... But then his wife’s sister Kate unexpectedly arrives with her rich, smug, and obnoxious husband and their twin daughters—and their peaceful vacation goes right out the window...

| Year | 1988 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Dan Aykroyd, John Candy, Stephanie Faracy, Annette Bening, Chris Young, Ian Michael Giatti, Hilary Gordon, Rebecca Gordon, Robert Prosky, Zoaunne LeRoy, Lucy Deakins, Nancy Lenehan, John Bloom, Lewis Arquette, Britt Leach, Cliff Bemis, Paul Hansen, Debra Lee Ortega |
| IMDB Rating | 6.6 |
| Director | Howard Deutch |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:30:25 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (95.3 Mb/s) |
| Info Audio | #English: Dolby Digital 2.0 |
| Info Subtitles | English SDH (PGS), Danish, Dutch, French (Metropolitan), German (PGS), Italian, Spanish (Castilian), Swedish. |
| File Size | 63.20 GB |
Trailer The Great Outdoors 4K 1988
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

