Boston Kickout 4K 1995
London, 1982. Phil, a seven-year-old boy, watches as his mother puts a noose around her neck. He then moves with his father to a small town, where he meets three boys his own age. They have fun wreaking havoc in their neighbors’ gardens and greenhouses, breaking everything they can get their hands on. Once they reach puberty, their aggressive nature and general tendency toward vandalism are fueled by “Stolichnaya” vodka at every opportunity.

| Year | 1995 |
|---|---|
| Country | United Kingdom |
| Actors | John Simm, Emer McCourt, Marc Warren, Andrew Lincoln, Richard Hanson, Nathan Valente, Derek Martin, Vincent Phillips, Natalie Davies, David Aldous, Sally Grace, Julie Smith, Jeanette Driver, Suzanne Church, Arran Hall, Rowan Schlosberg, John Rafferty, Jason Humphries |
| IMDB Rating | 6.1 |
| Director | Paul Hills |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:45:21 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (49.4 Mb/s) |
| Info Audio | #English: FLAC 2.0 |
| Info Subtitles | English, Spanish. |
| File Size | 38.91 GB |
Trailer Boston Kickout 4K 1995
Download Links:


- Dead Links
- 0
- 0
- world posted

