When a terrorist attack is blamed on the Air Force, Special Vehicle Unit 2 gets caught in the middle of a growing political conflict.
| Year | 1993 |
| Country | Japan |
| Actors | Mîna Tominaga, Toshio Furukawa, Ryûsuke Ôbayashi, Yoshiko Sakakibara, Michihiro Ikemizu, Issei Futamata, Daisuke Gôri, Shigeru Chiba, Osamu Saka, Tomomichi Nishimura, Ryûji Nakagi, Fumihiko Tachiki, Shinobu Adachi, Toshihiko Kojima, Akimasa Ohmori, Naoto Takenaka, Jinpachi Nezu, Masato Kubota |
| IMDB Rating | 7.5 |
| Director | Mamoru Oshii |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:53:47 |
| Info Video | Codec: HEVC / H265 (90.5 Mb/s) Resolution: Native 4K (2160p) Aspect ratio: 1.85:1 Original aspect ratio: 1.85:1 |
| Info Audio | #Japanese: LPCM 2.0 #Japanese: Dolby TrueHD 5.1 #English: Dolby Digital 5.1 |
| Info Subtitles | Japanese, English |
| File Size | 77.39 GB |
Trailer Patlabor 2: The Movie 4K 1993
Download Links:

Tags: Animation,
Action,
Drama,
Mystery,
Sci-Fi,
Thriller