Runaway Train 4K 1985
In the middle of a snowstorm, deep in Alaska, a train is hurtling at breakneck speed toward an unknown destination. The engineer is dead, and there is no one to stop the steel behemoth. On board are two convicts who have escaped from a penal colony and a young woman, and every passing kilometer brings them closer to either death or salvation...

| Year | 1985 |
|---|---|
| Country | United States |
| Actors | Jon Voight, Eric Roberts, Rebecca De Mornay, Kyle T. Heffner, John P. Ryan, T.K. Carter, Kenneth McMillan, Stacey Pickren, Walter Wyatt, Edward Bunker, Reid Cruickshanks, Dan Wray, Michael Lee Gogin, John Bloom, Hank Worden, John Otrin, Norman Alexander Gibbs, Dennis Ott |
| IMDB Rating | 7.2 |
| Director | Andrei Konchalovsky |
| Format Video | BDRemux 4K 2160P |
| Resolution | 4K 2160p |
| Duration | 01:50:44 |
| Info Video | Codec: HEVC / H.265 (97.6 Mb/s) |
| Info Audio | #English: DTS-HD Master Audio 5.1 |
| Info Subtitles | English SDH, Bulgarian, Danish, German, Hebrew, Polish, Portuguese (Brazilian). |
| File Size | 78.02 GB |
Trailer Runaway Train 4K 1985
Download Links:


- Dead Links
- 1
- 0
- world posted

